III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020 r.

1. Trzecią Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego przeżywamy po raz pierwszy jako Niedzielę Słowa Bożego. Została ustanowiona przez papieża Franciszka specjalnym Listem i zachęca nas wszystkich do pogłębionej lektury Słowa Bożego.
* po południu o godz. 16.00 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

2. Od poniedziałku do soboty, pół godziny przed mszą św. wieczorną (od 17.30), trwać będzie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu; na zakończenie odmawiana będzie litania do św. Jana Pawła II.

3. W środę Nieustająca Nowenna do Matki Bożej będzie odprawiona przed mszą św., o godz. 17.45;
* zachęcamy do składania intencji modlitewnych, które będziemy polecać w czasie tej modlitwy nieustającej nowenny. Intencje można napisać na karteczkach i zostawić w szkatułkach w Kaplicy św. Michała.

4. Wspomnienia i święta liturgiczne tego tygodnia: we wtorek (28 I), św. Tomasza z Akwinu; w czwartek (30 I), bł. Bronisława Markiewicza; w piątek (31 I), św. Jana Bosko.
* w czwartek, z racji przeżywanej w Zgromadzeniu św. Michała Archanioła uroczystości ku czci Założyciela, zapraszamy na wspólną modlitwę o jego kanonizację: o 17.45 Nieustająca Nowenna, a o 18.00 uroczysta Msza św. koncelebrowana.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca; o godz. 17.30 zapraszamy na Różaniec Fatimski, a po nim na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, zakończoną Aktem Zawierzenia i Apelem.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też świętem Matki Bożej Gromnicznej - podczas mszy św. poświęcenie gromnic.
* od 24 lat jest to także Dzień Życia Konsekrowanego; modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy w tym dniu zakony kontemplacyjne.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliczku przy wyjściu z kościoła są do nabycia tradycyjne czasopisma, m. in.: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka” oraz dwumiesięcznik „Któż jak Bóg”.

8. Koło Gospodyń oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej zapraszają dzisiaj X Gorzkowskie Kolędowanie, które rozpocznie się o godz. 16.00 w budynku szkoły.

9. W tym tygodniu zakończyła się Wizyta Duszpasterska w rodzinach naszej parafii. Dziękujemy za ten czas kolędowych spotkań i wspólna modlitwę o błogosławieństwo na rozpoczęty 2020 rok.

10. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną niedzielną modlitwę; życzymy pięknego przeżywania niedzieli, dobrego tygodnia i opieki świętych patronów. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Szczęść Boże.