XXXIV Niedziela Zwykła – 24 listopada 2019 r.

Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1.  Uroczystość Chrystusa Króla kończy Rok Duszpasterski 2018/2019, przeżywany pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”.
* po południu, o godz. 16.00 zapraszamy na uroczyste Nieszpory i dziękczynienie za mijający czas w życiu wspólnoty Kościoła, i za wszystkie łaski, którymi Bóg nas obdarzył.
* na popołudniowej Mszy św. gromadzi się dziś młodzież klasy VIII, przeżywającą katechezę przygotowującą do sakramentu bierzmowania.

2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia i święta: w poniedziałek (25 XI), św. Katarzyny Aleksandryjskiej, a w sobotę (30 XI), św. Andrzeja Apostoła.

3. Trwa codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu: wystawienie o godz. 17.30, następnie wypominki z modlitwą różańcową za zmarłych oraz litania do św. Jana Pawła II;
* w czwartek adoracja w ciszy rozpocznie się o godz. 17.00, a po Mszy św. wznowienie adoracji w Kaplicy św. Michała Archanioła i nowenna nieustająca do bł. Bronisława Markiewicza. Wieczorną adorację dla wszystkich (do godz. 20.00) poprowadzi tym razem Młodzież: zapraszamy zarówno tych, którzy przyjęli już bierzmowanie, tzn. studentów, ze szkół średnich, jak i młodzież klasy VII i VIII, przygotowującą się obecnie do bierzmowania.

4. W piątek (29 XI) rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą będziemy odprawiać podczas wieczornego wystawienia Najświętszego Sakramentu.

5. W sobotę (30 XI) IX Pielgrzymka do Kaplicy św. Kingi: zejście do kopalni o godz. 7.00, o 8.00 Msza św. i dalszy program pielgrzymki. Uczestników pielgrzymki, zapisanych wcześniej u organizatorów, prosimy o punktualne przybycie /dojazd we własnym zakresie/.

6. Za tydzień zaczyna się Adwent, a zarazem nowy Rok Duszpasterski, który rozpoczyna trzyletni cykl poświęcony Eucharystii – EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE. „Wielka Tajemnica Wiary” - to hasło rozpoczynającego się w przyszłą niedzielę nowego roku kościelnego.
* w pierwszą Niedzielę Adwentu na sumie zostaną uroczyście poświęcone opłatki na stół wigilijny: będą następnie wystawione przy ołtarzu Serca Pana Jezusa, skąd będzie je można zabierać za dobrowolną ofiarą.

7. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 16.30 gromadzi się młodzież klasy VII, w ramach katechezy przygotowującej do sakramentu bierzmowania.

8. Od nowego Roku Duszpasterskiego zapraszamy do licznego udziału w codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu i dziękczynienia za dar św. Jana Pawła II oraz do modlitwy za Ojczyznę. W dni powszednie, w które nie ma nabożeństw przed mszą św. wieczorną, prosimy Róże Różańcowe o poprowadzenie Dziesiątka Różańca w tych właśnie intencjach, rozpoczynając wspólną modlitwę na głos sygnaturki.
* natomiast w niedziele, kwadrans przed Eucharystią o godz. 9.00 i 11.00 będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia z intencją o pokój; o prowadzenie tej modlitwy prosimy członków Róż Różańcowych i Akcji Katolickiej.

9. Polecamy prasę katolicką, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła, m. in.: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, „Któż jak Bóg” i inne. Dzisiaj można także zabrać kolejny numer Informatora Parafialnego, w którym drukujemy intencje mszy św., ale także bieżące informacje z życia Kościoła /w tym numerze właśnie o codziennej adoracji i uczestnictwie we mszy św./.
* zachęcamy do nabywania kalendarzy na nowy rok, z naszego zakonnego Wydawnictwa „Michalineum” (duże - 8 zł.; małe - 4 zł.). Dochód z ich rozprowadzania będzie przeznaczony na potrzeby grup duszpasterskich Ministrantów i Scholi.

10. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną niedzielną modlitwę; życzymy pięknego przeżywania niedzieli, dobrego nowego tygodnia, opieki Maryi i św. Michała Archanioła, a solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia. Szczęść Boże.