.

XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2019 r.

1. Przeżywamy 24 Niedzielę Zwykłą, która rozpoczyna kolejny Tydzień Wychowania w naszej Ojczyźnie. Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży modlić się będziemy w tej ważnej intencji.
* w najnowszym Informatorze możemy przeczytać Apel Biskupów, skierowany do Rodziców, aby z odwagą bronić dzieci przed demoralizacją, która także może zagrażać im w szkolnej edukacji poprzez promowanie tzw. ideologii LGBT czy niekontrolowanej edukacji seksualnej. W tej intencji odprawimy także dzisiejsze Nieszpory Niedzielne o godz. 16.00, na które serdecznie zapraszamy.

2. Dzisiaj na mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy dzieci klasy III, które będą przygotowywać się w tym roku do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Dzieci przychodzą z rodzicami, a po mszy św. będzie spotkanie informacyjne.

3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia i święta liturgiczne: w środę (18 września), św. Stanisława Kostki, Patrona Polski dzieci i młodzieży; w piątek (20 września) św. Męczenników Wietnamskich, Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy; w sobotę (21 września), święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

4. W Tygodniu Wychowania będziemy przeżywać w naszej parafii Triduum do św. Stanisława Kostki, które jest uroczystym rozpoczęciem Roku Formacyjnego dla grup duszpasterskich i przygotowujących się do przyjęcia sakramentów.
* zapraszamy na wspólną modlitwę dzieci i młodzież szkolną, a zwłaszcza dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii i przeżywające Rocznicę; Kandydatów do Bierzmowania, Ministrantów, Scholę oraz Radę Duszpasterską, Członków Żywego Różańca i Akcji Katolickiej, Członków Szkaplerza św. Michała Archanioła a także rodziny ze Wspólnoty „Betania” i „Galilea”.
* program Triduum: w poniedziałek i wtorek Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo do św. Stanisława; w środę o godz. 17.45 Nieustająca Nowenna, a po niej uroczysta Msza św. z błogosławieństwem na początek Roku Formacyjnego.

5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nadal zachęcamy, aby zapisywać się na kolejne godziny adoracyjne: 15.30 - 16.30; 16.30 - 17.30; 19.00 - 20.00; 20.00 - 21.00. [powinno być co najmniej po pięć osób, aby stale trwać przed Jezusem i by zapewnić bezpieczeństwo w Kaplicy Adoracji]. Zapisy będą trwać do końca września.

6. Można już zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok: jeśli ktoś zechce zamówić kilka intencji, zapraszam do Kancelarii Parafialnej, natomiast POJEDYNCZE intencje można zamawiać w zakrystii po mszy św., najlepiej w dni powszednie.
* w pierwszej kolejności chcemy zapisywać intencje bieżące, natomiast w miarę wolnych miejsc będą też odprawiane tzw. intencje pogrzebowe. Proszę jednak o zrozumienie, gdyż na pewno nie jesteśmy w stanie odprawić wszystkich mszy zamawianych z racji pogrzebu, dlatego część tych intencji będzie wysyłana jako wsparcie dla naszych kapłanów pracujących na misjach lub w sanktuariach.

7. W najbliższą niedzielę po mszy św. porannej chciałbym poprosić na krótkie spotkanie Zelatorów Róż Różańcowych, natomiast po nieszporach zapraszam na spotkanie dla członków Akcji Katolickiej.

8. Polecamy prasę katolicką, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła, m. in.: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Któż jak Bóg”, „Nasza Arka” i inne.

9. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną niedzielną modlitwę; życzymy pięknego przeżywania niedzieli, dobrego nowego tygodnia, opieki Maryi i św. Michała Archanioła, a solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia. Szczęść Boże.

19.09.2019 Ferienhaus Ostsee