Kościół parafialny w Gorzkowie jest murowany z kamienia piaskowego i cegły. Wybudowano go w latach 1910 - 1912 pod wezwaniem Królowej Korony Polskiej.

Ma sześć żelaznych okien w nawie głównej i dwa w prezbiterium wstawione w 1917 roku. Fronton kończy się dostawioną kruchtą, a nad nią w zagłębieniu kamienna figura Najświętszego Serca Pana Jezusa ufundowana przez Walentego Rzepę z Bugaja. Obok ołtarza po prawej i lewej stronie są zakrystie.

Cały kościół - wewnątrz i zewnątrz - był odnawiany w latach 1928 - 1929. Część murów narażonych na zwietrzenie, przykryto żelbetonowymi płytami oraz założono rynny. Kościół przykryto eternitem. Wewnątrz polichromię projektował prof. Tadeusz Korpal. W roku 1929 sam wykonał na ścianach obrazy.

Na kościele jest wieżyczka w której wisi sygnaturka ufundowana przez Marcina Krawczyka z Gorzkowa. W ołtarzu głównym jest obraz Matki Bożej Częstochowskiej, nabyty w Krakowie w Firmie Witwicki w roku 1916. Wielki ołtarz renesansowy dłuta rzeźbiarza Stycznia z Krakowa został ufundowany do kościoła za administracji ks. Władysława Jettmara. Malowania i złocenia ołtarza dokonano w Krakowie za administracji ks. Stanisława Możejki, który przebywał w Gorzkowie od marca 1948 r. do czerwca 1949 r.

Wokół obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w głównym ołtarzu i w gablotach przy wielkim ołtarzu są liczne wota, które fundowali otrzymujące przed tym obrazem łaski.

Drugim obrazem, którym zasłania się obraz Matki Bożej Częstochowskiej w głównym ołtarzu jest Pan Jezus na krzyżu. Obraz malowany na płótnie nieznanego autora.

Są dwa boczne ołtarze wykonane z drzewa dębowego na wzór ołtarza głównego. Rzeźby wykonali za czasów administratora ks. Stanisława Możejki miejscowi rzeźbiarze z Koźmic Wielkich: Janowski Władysław i Franciszek Hajduk. Ołtarze zostały pomalowane i pozłocone w 1949 roku. W jednym ołtarzu jest figura Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w drugim św. Józef z Dzieciątkiem Jezus na ręku. Jest jeszcze trzeci ołtarz, który znajduje się w kaplicy III Zakonu i na nim widzimy św. Michała Archanioła.

W 1921 roku powstał przy parafii Gorzków cmentarz. Obecnie został powiększony o nową część. Na cmentarzu wybudowano także kaplicę.

19.09.2019 Ferienhaus Ostsee