adres:
Gorzków 64
32-020 Wieliczka
tel. 12/ 250 21 39

e-mail: 1skali59@gmail.com

Msze Święte:
niedziela   7:00;    9:00;   11:00;   16:30;
w tygodniu - od poniedziałku do soboty   7:00;  18:00
              
w I soboty miesiąca od maja do października - 19:00

konto bankowe:
Bank Spółdzielczy w Wieliczce
93 8619 0006 0010 0204 5450 0001

A JEŚLI TO TY BĘDZIESZ CHORY?

  Przeżywany przez cały Kościół 25 Światowy Dzień Chorego kieruje nasze umysły i serca ku tym, którzy są „największym skarbem Kościoła i świata” – jak powiedział św. Jan Paweł II.  Nie bądź więc obojętny , ale trwaj wpierw mocno w Bogu, aby mieć siły by towarzyszyć  naszym braciom w chorobie. Kiedyś do jednego z Przełożonych naszego domu zakonnego ktoś powiedział, słuchaj oddajcie tego kapłana do hospicjum, bo nie dacie z nim rady: a wtedy Przełożony powiedział: nie za mojej kadencji, ja go nigdy nie oddam, mając w świadomości, że on całe swoje życie poświecił dla Boga i tej placówki.  Czasem  bieg obowiązków pokazuje, że można szybko zapomnieć, że chory współbrat, ojciec, matka, babcia, czy przyjaciel  leżą i czekają, może nie żądają  od nas ciągłej obecności, ale tęsknota i poczucie bycia człowiekiem – wzywa.

Niektórzy powiedzą: „przecież to tak trudno odwiedzać chorych, bo nawet słów brakuje”- o czym z nimi rozmawiać.  ale nie wolno nam się kierować wygodnictwem czy jakimś lękiem, bo to prowadzi do znieczulicy. Choroba bliskiej osoby jest dla zdrowych wyzwaniem, szkołą pokory i wrażliwości – czy znajdę czas by trwać i towarzyszyć?

Przez kilka ostatnich dni teksty ewangeliczne z dnia, ukazywały nam cuda, których dokonywał Pan Jezus. Dokładność przekazu świętego Marka jest świadectwem wiarygodności tych faktów. Jednocześnie jest podkreśleniem postawy samego Chrystusa, który przywiązuje wielką wagę do tego, by świadczyć ludziom dobro.

Jezus wskrzeszał, uzdrawiał, przywracał wzrok i słuch, a w tym wszystkim najbardziej oczyszczał serca i pobudzał wiarę – mówiąc często: „ twoja wiara cię uzdrowiła”. Warto zadać sobie pytanie: jaka jest moja wiara? Czy potrafi wyrazić ją w tym, że znajdę czas, aby odwiedzić chorą osobę, czy poszukam sposobności, by udzielić pomocy człowiekowi, który bardzo prosi, by towarzyszyć mu w cierpieniu. Odpowiedź wcale nie wydaje się taka łatwa, ale skoro znajdujemy czas na wypoczynek , chociażby na narciarskie wyczyny –  to tym bardziej należy się nam mocno zastanowić nad ofiarowaniem czasu dla chorych ludzi. Oni nie będą narzekać i wołać na siłę – może w pojedynczych przypadkach, ale ich cierpiąca twarz i milczenie będą mówiły same za siebie.

Benedykt XVI  usilnie zachęcał nas  - aby odkryć głębię tajemnicy Boga i człowieka. Za bardzo skupiliśmy się na człowieku i w  konsekwencji zgubiliśmy, tak Boga, jak i samego człowieka. Na nowo trzeba nam wrócić do głębi obcowania z Bogiem, aby i zauważyć cierpiących i potrzebujących, bo tylko Bóg daje pragnienia służby wobec innych. Podejmijmy na nowo  podczas każdej Eucharystii  uważne  słuchanie Ewangelii, tak aby trwać w Bogu, a zarazem gorliwe  wcielajmy    w życie poprzez towarzyszenie i pomoc chorym i cierpiącym – bo sami nie znamy dnia, ani godziny, kiedy będziemy chorzy. To tylko taka mała refleksja z racji   Dnia chorego. A wszystkim cierpiącym i chorym życzę Bożych łask i powrotu do zdrowia, oraz siły w dźwiganiu krzyża cierpienia. Wszystkich otaczam pamięcią w modlitwie  ks. Proboszcz.

loader
Kraków °C
  17.07.2019 Ferienhaus Ostsee

NIEDZIELA.PL

Who's Online

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com